Strona główna
Uroczyste otwarcie Arche Hotelu Lublin
Przyjazd
Wyjazd

Uroczyste otwarcie Arche Hotelu Lublin

19 grudnia 2018

Najważniejsze to dobrze rozpocząć tydzień! W poniedziałek 10 grudnia 2018 r. odbyło się uroczyste otwarcie Arche Hotelu Lublin. Jest to pierwsza inwestycja Grupy Arche w tym mieście. Obiekt położony jest nad samą rzeką Bystrzyca, przy Moście Kultury. Niedaleko stąd do obiektów sportowych takich jak Aqua Lublin, dworca PKP, Targów Lublin oraz „starego miasta”.

Ciekawość nowego obiektu, należącego do Grupy Arche sprawiła, że na otwarciu pojawiło się wielu Gości. Poza władzami miasta na czele z prezydentem Krzysztofem Żukiem, był obecny biskup Mieczysław Cisło oraz liczni przedstawiciele firm i instytucji z Lublina. Podczas części oficjalnej, prezes Grupy Arche Władysław Grochowski dziękował przybyłym za pojawienie się. Przyznał także, że emocjonalnie jest związany z Lublinem, ponieważ kończył tu szkołę średnią. Głos zabrał również prezydent miasta oraz biskup. Dla podkreślenia oficjalnego otwarcia Arche Hotelu Lublin nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi. Potem przybyli goście odbyli wycieczkę po obiekcie, podczas której mogli zwiedzić pokoje, części wspólne, restaurację oraz strefę wellness. 

Zwieńczeniem wydarzenia był lunch w restauracji Kulturalnej, podczas którego można było oddać się kulinarnym rozkoszom. Jak nawa restauracji sugeruje musiał pojawić się także element kulturalny. Podczas otwarcia muzycznie gościom towarzyszył saksofonista Krzysztof Pachla , wykonując klimatyczne standardy muzyki jazzowej.

Trzygwiazdkowy hotel posiada 132 pokoje i apartamenty oraz 3 sale konferencyjne wyposażone w nowoczesny sprzęt audiowizualny o łącznej powierzchni 322m2. Do dyspozycji Gości została oddana również strefa relaksu: salon masażu, sauna oraz siłownia, a także lobby bar. Na wiosnę zostanie otwarty także Sky Bar na dachu.

Hotel zaprasza do wspomnianej wcześniej, restauracji Kulturalnej, w której będzie można skosztować specjałów kuchni polskiej  i regionalnej w nowoczesnym wydaniu, przygotowanych przez Szefa Kuchni Mariusza Gargasia.

Inwestycja zapowiada się bardzo obiecująco. Pierwsi Goście, którzy mieli okazję skorzystać z usług hotelu byli pod wrażeniem designu. Wystrój wnętrz, mimo wykorzystania nowoczesnych rozwiązań oraz form, zawiera motywy folkowe. Jest przytulny i sprawia, że chce się do niego wracać.

Otwarcie Arche Hotelu Lublin to jest początkiem obecności Arche w urokliwym Lublinie. Zapowiada się, że ten obiekt będzie kolejnym sukcesem Grupy Arche.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij